Stilet dhe strategjitë për tejkalimin e stresit

Stilet dhe strategjite per tejkalimin e stresit 2019-05-22

Për të shkarkuar duhet të replikoni

Dr. Luka

Ushtar i lartë
Anëtarë stafi
961
Libri shqyrton pyetje si: Si i tejkalojmë situatat e ndryshme stresore? Duke qenë të heshtur? Duke mos u ballafaquar me realitetin? Apo duke u ankuar vazhdimisht!? Apo duke u ankuar vazhdimisht!?
Për më tepër lexoni librin. Libri ka 23 faqe.
 
Rregullimi fundit:
therapy to go , jung therapy per psikologjine
ate frojdin mos e permendi njeri se sja vlen ;p
 
  • Pëlqej
Reagimet: Exp
FROJDI është një figurë e diskretituar, ai i ka shkaktuar dëm të madh njerëzimit dhe psikologjisë
Ka qene drogaxhi , si dhe kishte komplekse seksuale vete dhe ja ngjiti gjithe njerezimit
po se ka njerez injorante qe moren per baze budalleqet e tij nuk e ka fajin vetem ai .


Per mua Jung esht shume me larte dhe ka dhene kontribut shume here me te madh por si kane dhene respektin qe meriton, dhe per kte prap e ka fajin vete njerezimi.
 
  • Pëlqej
Reagimet: Exp
Ka qene drogaxhi , si dhe kishte komplekse seksuale vete dhe ja ngjiti gjithe njerezimit
po se ka njerez injorante qe moren per baze budalleqet e tij nuk e ka fajin vetem ai .


Per mua Jung esht shume me larte dhe ka dhene kontribut shume here me te madh por si kane dhene respektin qe meriton, dhe per kte prap e ka fajin vete njerezimi.
Nga Jungu nuk kam lexuar shumë pasi vetëm ky gomari mbahej si
hbabai i psikologjisë.
 
  • Haha
Reagimet: Zoe
Tre librat e parë duken më tërhoqën vëmendjen. Sidomos i pari

1. Man and His Symbols
2. The Archetypes and The Collective Unconscious
3. The Relations Between the Ego and the Unconscious
 
  • Pëlqej
Reagimet: Zoe
Tre librat e parë duken më tërhoqën vëmendjen. Sidomos i pari

1. Man and His Symbols
2. The Archetypes and The Collective Unconscious
3. The Relations Between the Ego and the Unconscious
Ajo qe une dua te bej esht ajo qe meson Jung , te arrish te futesh ne subkoshiencen personale e ta analizosh , pra shume e veshtire sepse esht pikerisht ajo pjese e jona qe mbahet fshehur nga mendja e perditshme ...
43259057a8e191f874786814843a7304.jpg
 

Kjo temë po shikohet nga (Gjithësej: 1, Anëtarë: 0, Vizitorë: 1)

Back
Top