Status
Nuk është e hapur për përgjigje të mëtejshme.
Pas bllokimit të videove të kritikimit të koronavirusit tani jutubi do bllokojë videot që flasin për manipulimin e votave në SHBA...

Screenshot_2020-12-09-16-05-45-1.png
 
“dhe një zë vengon nga lumi, më buçet, më zgjon nga gjumi, se mileti po gatitet, se tirani lebetitet,”

.... ngrehuni dhe bjeruni, korini dhe shtypini..

Vetem kjo shprehje mund ta shoqeroje situaten qe ndodhet Tirana sonte, pas ngjarjes se turpshme te policise.
 
  • Pëlqej
Reagimet: Exp
“dhe një zë vengon nga lumi, më buçet, më zgjon nga gjumi, se mileti po gatitet, se tirani lebetitet,”

.... ngrehuni dhe bjeruni, korini dhe shtypini..

Vetem kjo shprehje mund ta shoqeroje situaten qe ndodhet Tirana sonte, pas ngjarjes se turpshme te policise.
U mbush kupa, komunistët duhet të ikin nga pushteti. Ministri i mbrojtjes duhet të japë dorëheqjen
dhe pas tij që të gjithë sorrakët... Duhet të hapet shteti dhe duhet të digjen maskat
s'mban më ujë pilafi
 
I vetmi kanal shqiptar që qendron më afër së vërtetës...
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.


disa dekada më parë kur dip stejt në SHBA i hapi dyert Kinës ''ca të zgjuar'' thanë
Tani që po i hapim dyert Kinës tani edhe ata do bëhen si ne (por në fakt kot nuk thonë një mollë e kalbur prish gjithë kofinin)
Amerika gjithnjë e më shumë po bëhet si Kina madje në disa aspekte më keq se ajo.
Amerika është korruptuar, moralisht, ekonomikisht, politikisht e fetarisht dhe ka humbur misionin dhe shpirtin e saj.
votimet e fundit të saj sapo e provuan këtë gjë....
 
48 shtete në SHBA paskan hapur padi kundër fejsbukut që kompania të ndahet, nga dhjetra kompani të tjera që ka blerë, si whatsup, intstagram etj. dhe ka bërë monopole gjigand, gjë që në fakt ndalohet në Amerikë.
Megjithatë këto lloj padish të quajtura antitrust zgjasin shumë dhe vështirë të fitohen...
 
prit kur të bëjë ndonjëri një të tillë edhe në Tiranë
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Një deputet në Ausri direkt nga parlamenti bën testin e koronavirusit nga një gotë me kokakolë dhe testi del pozitiv

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Por tani si është puna? Është kokakloa me virus apo është testi jo i saktë?!
Nuk e di a e kam thënë këtu por puna është që ky test është shpikur që nga vitet 1970 dhe vetë ai që e ka shpikur ka thënë se ky test nuk duhet të përdoret për sëmundje infektive sepse nuk bën për këtë punë. Testi është shumë shumë i ndjeshëm edhe përdoret për të zbuluar se ça ka ajo që testohet. Kështu që cilido person që mund të ketë një bakter apo diçka pa lidhje testi e nxjerr pozitiv, këto në aglisht quhen false posive, ose pozitivë i rremë.
Dhe ka shumë gjasa ata që dalin pozitiv dhe nuk kanë simptoma nuk kanë kovid.
Nga marsi a prilli nga një shtet i afrikës dërguan një mostër nga fruti i mangos për ta testuar në SHBA dhe doli pozitiv.
Ndosha me fillimin e 2021-shit do vijë fundi i marrëzisë dhe do kthehemi në normalitet
 
Fake news nuk është vështirë të bëhen ja një rast ku viktima quhet agresor dhe agresori viktimë....

Ja sesi inkuadrohet lajmi
EpN2nzGXYAEp-xM.jpg


por ja çfarë kanë fshehur ''gabimisht'' me gërma
EpN2nzIWEAEy7AU.jpg


Madje edhe këta gomerët tanë këtu krahasojnë fëmijët shqiptarë me terroristët islamikë e bokoharram që harram e paçin...
 
Rregullimi fundit:
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
EpU7oBcXEAAGfNf.jpg
Me pak fjalë këtu jemi tani.

-Pra tani që po bëj vaksinën kam imunitet apo jo?
-Jo. Përsëri mund të sëmuresh.
-Po a duhet të mbaj maskë.
-Po.
-Është kompania e vaksinës përgjegjëse po më gjeti gjë nga vaksina?
-Jo.
-Po pse duhet ta bëj vaksinën atëherë?
-Se di unë thjesht po zbatoj urdhërat.
 

Ja dhe disa tema interesante

Çuçuritje 2023
11,831
1,318
Çuçuritje 2022
5,460
271
Çuçuritje 2021
16,876
688
Çuçuritje 2019
6,133
148
Çuçuritje '24
2,205
222
Status
Nuk është e hapur për përgjigje të mëtejshme.
Back
Top